MEIST

Eesti päritolu brändi Mammu Couture’i tõeliselt naiselikud ja ajatult elegantsed kleidid on tuntud oma glamuuri – pärlite, tikandite, uhkete volangide, kohevate tüllide ning sametiste detailide poolest.

"Minu loodud riided ei ole moes, aga ei lähe ka kunagi moest ära, nad jäävad alati ajatult elegantseks ja kaunistavad naisi" - Maria Tammeorg

ELEGANCE THROUGH GENERATIONS

44370439_708844276152368_7833495026159058944_n.jpg

LUGU MAMMU COUTURE LOOJAST - MARIA TAMMEORG

See on lugu naisest inspireerimaks ka teisi oma elus, kes ehk leiavad ennast ootamatult uute valikute eest. Haridus on alati oluline, kuid kui elutee on läinud teisiti, siis ka ilma vastava hariduseta on elus võimalik iseseisvalt jõuda soovitud teeni (kirurgiks siiski mitte). Nii juhtus ka Mariaga.

Maria Tammeorg on naine, keda kuulates hiilib märkamatult näole naeratus, mis ei taha sealt kuidagi lahkuda. Sütitav kirg oma töö vastu ning kamaluga kirkaid kogemusi tervest ilmast on teinud Mammu Couture’i disainerist naise, kelle sära ja põlemine mõjuvad inspireerivalt ning julgustavad ka enda unistustelt tolmu pühkima.

 

Maria elu on olnud kui pusle, mille iga tükk sillutab teed järgmise seikluseni. Enne, kui ta leidis oma tõelise kutsumuse, jõudis ta tegutseda kinnisvaraäris, turunduses ning isegi lennata mööda ilma stjuardessina, ja seda kõike mitte ainult Maarjamaa pinnal, vaid ka kullasäras Abu Dhabis ning maaliliste mägedega palistatud Colorados. Aga alustame algusest.

 

Rääkides lapsepõlvest, ütleb Maria, et tal polnud kunagi kindlat unistust, kelleks ta suureks kasvades saada tahab. „Baleriini ja näitleja ametid tundusid ägedad, aga eks need meeldivad kõigile väikestele tüdrukutele. Kindlasti mängis oma rolli ka see, et mu ema liikus palju näitlejate seltskonnas.” Kuigi helesinist unistust moedisaineri karjäärist väikese Maria silme ees ei terendanud, ütleb ta, et on alati armastanud loominguliste aladega tegeleda. „Ma maalisin, tegelesin savi ja keraamikaga. Mäletan isegi, kuidas korjasin rannast kive ja kleepisin neile nahatükke ning haaknõelu peale.”

 

Kuigi soov oma kätega midagi kaunist luua pole Mammut kunagi jätnud, juhtis elu ta algselt hoopis teistele radadele. „Enne majanduskrahhi juhtisin kahte ettevõtet, mis tegutsesid kinnisvara valdkonnas. Kui aga turg langema hakkas, tabas mind küll hetkeks selline peaga vastu seina jooksmise tunne ja ma leidsin, et soovin vahelduseks tegeleda millegagi, kus mul poleks nii suurt vastutust.”

 

Avades tööotsinguportaali, jäi Mariale silma kuulutus, kus otsiti stjuardesse. „Olin tol hetkel just 30aastaseks saamas ja mõtlesin, et see oleks põnev töö, aga et selleks peab ju pikk ja peenike, n-ö Miss Estonia olema,” sõnab ta naerdes. „Kuigi mulle tundus, et väliste parameetrite põhjal ma ei kvalifitseeru, otsustasin siiski kandideerida. Sain hiljem teada, et neljale kohale oli tervelt 96 soovijat.” Loomulikult jõudis ka Maria lõpliku valiku sekka ning ees ootas otseses mõttes lennukas karjäär Abu Dhabis. „Mäletan, et ei teadnud tol hetkel sellest paigast midagi. Läksin koju ja googeldasin.”

RING ÜMBER MAAKERA

961_548313641848700_1611035944_n.jpeg

Stjuardessina algas Maria elus etapp, mille käigus sai ta rännata mööda maailma ning külastada kaugeid ja kauneid paiku. „See oli väga huvitav, aga samas ka ränk töö,” sõnab ta. Tekkis krooniline magamatus, kuna keha otsis alati tasakaalu öö ja päeva vahel. Immuunsus läks nulli, kimbutasid kõikvõimalikud kergemad haigusesd, mis paraku muutusid krooniliseks.

Mingi hetk tekkis Marial suur huvi moejooniste vastu. „Ma olin lummatud erinevatest youtube videodest, kus joonistati kleite - volangid, pitside detailsus, võrratud naiselikud siluetid. Kuna ma olin pigem selline erak, kui mööda maailma lendasin ja teistega pidutsema peale lendu ei kippunud, siis peale uue linna avastamist läksin oma hotelli tuppa ja hakkasin joonistama”. Peagi oli joonistusi juba mitusada!

 

„Kui stjuardessi töö ära lõpetasin(kuna tervis ei pidanud enam vastu) ja Dubaisse kolisin, hakkasid minu kavandid ka vaikselt reaalsuseks saama. Minu joonistused jäid silma ühele kohalikule ärimehele ja koos sai avatud Dubais uues kaubanduskeskuses esimene Mammu Couture’i butiik. Kahjuks sulges see oma uksed enne, kui korralikult tegutsema sai hakata. Naiivsena ja lummatud mõttest, et minust võiks saada disainer panid mind unustama kõik muu ja tuli välja, et Araablasest kaasomanik oli suuremat sorti suli. Kuna kahjuks ei osanud ma ka Araabia keelt ja ei pööranud suuremat tähelepanu lepingutele, siis ma ei osanud kahjuks midagi paremuse poole muuta”.

 

„Antud kogemus õpetas mulle, et äri pole mõtet teha olukorras, kus sa ei mõista oma partnerite keelt nüanssideni välja.”

 

Pärast kolme aastat välismaal otsustas Mammu koju naasta. „Olen tegelikult kokku üheksa aastat võõrsil elanud – lisaks Araabia Ühendemiraatidele ka Prahas ning Colorados. Võõras keskkonnas elamine arendab avatust, positiivsust ja tagasi tulles oled hindamatu kogemuse võrra rikkam. Soovitan kõigile!

 

USAs elades astus Mammu oma esimesed sammud disainimaailmas, alustades oma ehteäriga. „Näpud sügelesid, tahtsin midagi oma kätega teha. Mäletan, kuidas külastasin käsitöökauplusi, mis laiusid tervetes angaarides. Tikiks, maaliks… Lõpuks valisin ehted ja olin nende meisterdamisest täiesti lummatud.” Kui algselt mõtles Maria, et teeb ehteid vaid oma lõbuks, siis üks hetk hakkas ta pilte oma loomingust Interneti laadima ning sai koheselt positiivset tagasisidet ja ostusoove. „Ükskõik, mis alal sa tegutsed – hea tagasiside, iga pai annab energiat, loob elevust ning mõjub tõukejõuna.”

 

 

Jõudes Dubaist tagasi kodumaale unustasin mõtte disainerist ja kogu sellest koledast kogemusest. Asusin tööle keraamilisi plaate müüvas ettevõtes, kuid moehuvi ja millegi meisterdamine ei andnud kuidagi rahu. Valmistasin endale ühele üritusele satsiseeliku, mis plahvatas kulutulena ja mis pani alguse Mammu Couture tegelikule sünnile…

TEGUTSEDES TÄHTEDE POOLE

28947363_2046116902068359_8706127148726182787_o.jpg

Pannes Facebooki sellest seelikust pildi, sai Maria kohe kirju stiilis - oi, palun tee mulle ka üks. Enne kui arugi sai oli tellimusi 2,10,25... 

Kui kodus hakkas juba ohtlik liikuda, sest kogu elamine oli sitsi ja satsi hunnikuid täis - sai Maria aru, et siin on miskit enamat. Ta rentis endale Kopli Loomeinkubaatoris 42m2 toa, kus sai käia õhtuti ning nädalavahetusel õmblemas. „Mäletan kuidas süda värises, kui endale 240 Eurose kohustuse kaela võtsin rendi näol. Seelikute tellimusi aga muutkui tuli ja tuli,” räägib Maria.

 

3 kuud peale selle saatusliku seeliku õmblemist lõpetas ta juba palgatöö ning keskendus enda stuudiole. „Olin ettevõtlusega tegelemisest väga palju ja pikalt mõelnud, kuid alati leidnud vabandusi ning ettekäändeid, miks seda mitte teha. Teadsin, et see on now or never. Küsisin endalt, et mis on kõige hullem, mis saab juhtuda? Kodu on mul olemas, ettevõtet arendasin ainult oma käibest, kuna muud investeeringud puudusid. Ja pealegi – palgatöö leiab alati,” räägib Maria. „Enda hirmudest tuleb üle olla ning vältida liigset aga-mis-siis-kui mõtteviisi. Enda ei-dele tuleb leida põhjendused ja kui neid pole, peab südant kuulama”.

 

Mina olen väga õnnelik, et oma idee ellu viisin. Praegu ei pane ma isegi mitte äratuskella helisema, vaid ärkan rõõmuga ja lähen tööle. Ma elan ja olen oma loomingu sees ning see teeb mind õnnelikuks. Elu ise juhtis mind siia,” arutleb ta.

 

Maria pole kunagi moodi õppinud ja omandab pidevalt uusi teadmisi töö käigus ning, kui ta midagi ei oska, siis otsib lahendusi, et idee saaks teoks! Kolm kuud peale palgatöö lõpetamist palkas ta endale juba esimese töötaja, ning veel kolm kuud hiljem koliti juba 100m2 pinnale Tallinna kesklinnas.

61371829_2693812017298841_1819387767658905600_n.jpeg

19 jaanuaril(Maria sünnipäeval) 2016 aastal sai ta kirja Tallinn Fashion Weekilt. Nad uurisid, et kas oleks soovi osavõtta. „Ma ei saanud alguses aru, et kas stangega müüma sinna asju nagu laatadel? (mida tavaliselt tegin). Sellepeale korraldaja saatis mulle: wtf?!?! Ei! Ikka oma showga!” naerab Maria.

 

Aega oli täpselt kaks kuud show valmistamiseks ja terve selle aja elas ta stuudios! 19.märts 2016 oli Mammu Couture päris esimene moeshow. „Ma olin enda üle nii uhke!”sõnab Maria.

 

„Vastuvõtt oli aga väga kriitiline, sest erinesin teistest nii nii palju oma romantilise stiiliga, väga raske oli lugeda neid kommentaare bloggeritelt. Mind aga toetasid väga soojalt minu fännid,  kes tegelikult on ammu soovinud midagi nii õrna ja naiselikku.”

Aga nagu öeldakse, kõik uus on alguses võõras, tänaseks on Mammu Couture stiiliga harjutud ning kenasti vastu võetud ka kriitikute poolt!

 

Suureks abiks eduka äri rajamisel peab Maria sotsiaalmeediat. „Julgen öelda, et Mammu Couture’i poleks selleta. Soovitan õppida sotsiaalmeediat maksimaalset ära kasutama. See on turunduskanal, mis aitab jõuda õigete inimesteni.”

 

„Minu looming ei järgi trende, toone, lõikeid jne. Teen ajatuid riideid, mis on alati ilusad kanda. Armastan viimseni lihvitud deitaile, käsitööd, häid materjale ja kõrget kvaliteeti,” lõpetab Maria.

pisipilt.jpg

Vaata ka läbilõiget meie varasematest moeshow-dest alloleval lingil!